prodej rodinného domu s atelierém v Louníně, Tmaň u Berouna, pozemek 1155m2

Tmaň

7 000 000 Kč

Mám zájem

Nabízíme Vám ke koupi samostatný tepelně úsporný rodinný dům s přibližnou užitnou plochou 97m2 s ateliérem 19m2, dílnou, výrobnou, saunou, dvěma terasami a dvěma sklepy na pozemku o výměře 1155 m2 na konci slepé ulice v obci Tmaň – Lounín, v malebném prostředí atraktivní přírodní lokality Český kras, na prosluněném jižním svahu s dostatkem zeleně a neopakovatelnými výhledy do romantické krajiny, právem označované České Toskánsko.

Jedná se o původně zděnou stavbu z 30. let rozšířenou o celodřevěné podkroví, jejíž dispozici tvoří obytná kuchyň, ložnice, koupelna s toaletou a veranda v 1. nadzemním podlaží, a dále pak velkorysý prostor podkroví, který je možno dle potřeby rozčlenit na 3 pokoje s galerií, příp. 2 pokoje s galerií a další koupelnou. Podkroví je stavebně zavěšenou dřevostavbou s užitím pouze přírodních materiálů (dřevo, vata, papír), s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a dostatkem světla díky otevřeným špaletám a rozměrově nadstandardním střešním oknům (trojsklo). Střešní krytina je pálená taška, krov po revitalizaci, klempířina v titan-zinku. Do podkroví je též vytažena voda a odpad. 

Dům je napojen na elektřinu, plyn, obecní vodovod a kanalizaci. Vytápění je ústřední (plynový kotel v koupelně), alternativou k ústřednímu vytápění v domě je vytápění centrálně umístěnými kamny v kuchyni, které jsou díky hliněným omítkám komínu v podkroví plnohodnotným zdrojem tepla pro celý dům. Na pozemku je též vrtaná studna (možno využít k zalévání), a dále pak 3 jímky na dešťovou vodu.

K západní straně domu přiléhá menší místnost, původně menší stodola, rekonstrukcí zde byl vybudován prostor pro drobnou potravinářskou výrobu. Do výrobny je přivedena teplá voda, topení, kanalizace a je zde rekuperační ventilace. Výrobna spolu s přilehlou saunou vytváří příjemné zákoutí k venkovnímu posezení na celodřevěné terase s vyvedenou vodou a odpadem, výrobnu lze případně využívat jako letní kuchyň. 

Ve východní části zahrady se pak nacházejí další doplňkové stavby – ateliér s kachlovými kamny, suché WC, sklad a dílna.

Přilehlé pozemky (zahrada) jsou svažité, se vzrostlými ovocnými dřevinami a jsou rozděleny obecní cestou – slepou ulicí – na jejímž konci se dům nachází. Klidná lokalita zaručuje bezproblémové a plnohodnotné využívání obou celků, navíc v horní části dolního pozemku stojí zcela nová celodřevěná terasa s dechberoucím výhledem do krajiny. 

V obci Lounín (Tmaň) se nachází mateřská škola, 1. stupeň základní školy, pošta, knihovna, prodejna COOP, večerka, restaurace, zásilkovna, hřiště. Výbornou dostupnost autem (Beroun 15min, Zdice 7 min, Praha-Zličín 25min) umocňuje autobusová obslužnost v rámci PID (zastávka cca 150m od domu). 
Místo je vhodné jak k trvalému bydlení, tak k rekreaci – blízkost Koněpruských jeskyní, Tetína, Karlštejna, Svatého Jana pod Skalou či zatopeného lomu Homolák jsou zárukou aktivně stráveného volného času a spousty pěkných zážitků.  Prodávající si vyhrazuje právo vybrat kupujícího podle vlastních kriterií.


Celková cena
7 000 000 Kč
Poznámka k ceně
včetně provize a služeb advokáta
Město
Tmaň

Kontaktujte svého makléře

Mgr. Filip Tretiník

Mgr. Filip Tretiník

filip.tretinik@re-max.cz