PENB

PENB

Kdy potřebuji při prodeji nemovitosti energetický štítek?

Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB), zkráceně „energetický štítek“ potřebuje prodávající/pronajímatel při prodeji/pronájmu každé nemovitosti, pokud se nejedná o jednu z následujících vyjímek:

  • budova postavená před rokem 1947, pokud neprošla rekonstrukcí popř. stavební úpravou, která by mohla mít vliv na hospodaření s energií v budově
  • budova s celkovou energeticky vztažnou plochou do 50 m2
  • stavba pro rodinnou rekreaci, pokud není užívána celoročně
  • budova, která je kulturní památkou popř. se nachází v památkové rezervaci
  • budova určená pro bohoslužby a náboženské účely
  • průmyslová nebo zemědělská budova, pokud její roční spotřeba energie je menší než 700 GJ

Pokud nevíte, zda se na vás vztahuje povinnost mít energetický štítek, tak nás neváhejte kontaktovat.

Jak získám energetický štítek na byt v bytovém domě?

V případě bytů v osobním vlastnictví je povinností společenství vlastníků zajistit vyhotovení energetického štítku na celý dům. Energetický štítek nelze vyhotovit pouze na jeden  byt v bytovém domě. V případě, že společenství vlastníků na základě písemné žádosti prodávajícího energetický štítek nedodá, může ho prodávající nahradit vyúčtováním od dodavatelů energií za poslední 3 roky.

Potřebujete poradit se získáním energetického štítku? Poradíme vám, stačí použít kontaktní formulář níže nebo nás kontaktovat přímo na některém z uvedených telefonních číslech či mailových adresách.

Kdo může vypracovat energetický štítek?

Energetický štítek na nemovitost může vypracovat pouze autorizovaný energetický specialista. Seznam těchto specialistů vede Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Máte dotaz k vypracování energetického štítku? Kontaktujte nás.